Про Програму
23 травня 2018 року за ініціативи Першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва, Уряд України ухвалив рішення "Про реалізацію пілотного проекту Національної програми стажувань в центральних органах виконавчої влади".

В червні-вересні 2018 року пройшов перший набір Національної програми стажувань в ЦОВВ. 46 студентів та випускників працювали в 6 міністерствах, Секретаріаті Кабінету Міністрів України, Національному агентстві України з питань державної служби та Офісі віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. 9 з 42 стажерів, які завершили Програму, успішно пройшли конкурси та працюють в Міністерствах, проектних офісах при Міністерствах, інших державних установах чи агентствах. З історіями успіху можна познайомитись у розділі Стажери.

30 січня 2019 року Уряд України погодився з пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі стосовно продовження реалізації до 31 грудня 2019 року пілотного проекту щодо запровадження Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади.

У рамках пілотного проекту студенти та випускники закладів вищої освіти зможуть пройти стажування в міністерствах (крім Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони), Національному агентстві України з питань державної служби, Секретаріаті Кабінету Міністрів України та інших центральних органах виконавчої влади, які приєднаються до участі у пілотному проекті. В 2019 році планується 2 набори стажерів.

Перший набір Програми триватиме з 1 квітня по 30 червня 2019 року. Про роботу стажера можна дізнатися в розділі Умови стажування. Детальніше про вимоги до кандидатів та етапи відбору читайте в розділі Конкурс. Кінцевий термін подачі заявок - 23:59 17 березня 2019 року.

Чому це потрібно?

Відкритість
Національна програма стажувань знижує бар'єр входу на державну службу для молоді та заохочує учасників програми брати участь в конкурсах на зміщення вакантних посад державних службовців
Кар'єра
Стажування на державній службі дає можливість талановитим молодим людям розпочати першокласну кар'єру в публічному секторі
Розуміння
Стажування в органах влади поширює серед громадян розуміння, як працює держава та підвищується рівень публічної дискусії
Розвиток
Програма стажувань розвиває лідерські якості державних службовців, навчає їх мистецтву менторства та зворотнього зв'язку
Координаційний комітет
Для адміністрування Національної програми стажувань в центральних органах виконавчої влади Уряд утворив Координаційний комітет програми - консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України. Функції Координаційного комітету визначені Порядком реалізації пілотного проекту.
Члени Координаційного комітету
Степан Кубів
Перший віце-прем'єр-міністр,
Голова Координаційного комітету
Костянтин Ващенко
Голова Національного агентства України
з питань державної служби,
заступник Голови Координаційного комітету
Роксолана Підласа
Радник Міністра
економічного розвитку і торгівлі,
секретар Координаційного комітету
Тетяна Ковтун
Заступник Державного Секретаря
Кабінету Міністрів України
Роман Тичківський
Керівник громадської організації
«‎Українська академія лідерства»
Функції Координаційного комітету
1) Визначення строку проведення конкурсного відбору та кількості учасників стажування.

2) Оголошення та здійснення конкурсного відбору для участі в пілотному проекті.

3) Перевірку заявок кандидатів на наявність усіх необхідних документів.

4) Оцінювання мотиваційного есе кандидатів за формою, що додається.

5) Складення рейтингового списку кандидатів за правилами, визначеними Порядком.

6) Організація та технічне забезпечення проведення онлайн-тестування кандидатів.

7) Організація співбесід з майбутніми керівниками стажування для кандидатів, які отримали найвищий бал.

8) Повідомлення кандидатів про результати конкурсного відбору.

9) Публікації на офіційному веб-сайті пілотного проекту переліку переможців конкурсного відбору.

10) Проведення вступного та поточного тренінгу для учасників стажування.
Made on
Tilda